Pewnie, każda osoba słyszała o istnieniu czarnych skrzynek w samolotach, to właśnie dzięki nim, możemy poznać prawdziwy przebieg zdarzeń w razie ewentualnego wypadku, a w konsekwencji określić winnych konkretnej sytuacji. Rolę czarnej skrzynki w samochodzie pełni wideorejestrator, który powinien znaleźć się na wyposażeniu zarówno floty pojazdów służbowych, jak i w samochodach prywatnych. Warto wiedzieć nie tylko, jakie korzyści płyną z posiadania wideorejestratora, ale również, w jakie dodatkowe funkcje może być wyposażone urządzenie.

Cechy wideorejestratorów samochodowych

Kamera samochodowa może być umieszczona na przedniej oraz tylnej szybie pojazdu, w celu nagrywania wszystkiego, co dzieje się przed i za naszym pojazdem w trakcie jazdy. Na rynku dostępne są ponadto wideorejestratory z funkcją GPS, mierzące prędkość pojazdu oraz siłę oddziałujących na niego wstrząsów. W topowych modelach dostępne są moduły, które ostrzegają kierowcę o zmianie pasa ruchu lub o zbyt szybkim zbliżaniu się do pojazdu znajdującego się przed nim.

Ochrona przed wyłudzeniem

Wideorejestrator samochodowy, nagrywając dokładny przebieg zdarzeń drogowych, daje możliwość udowodnienia niewinności użytkownika pojazdu. Dowód w postaci nagrania jest obiektywnym i niepodważanym materiałem pokazującym jak doszło do konkretnego wypadku czy stłuczki. Pozwala on na uniknięcie odpowiedzialności za szkody powstałe z winy innych użytkowników drogi oraz ochronę przed osobami, które pozorują wypadek. Nagranie z kamery pomoże udowodnić przed ubezpieczycielem np. że kierowca znajdujący się przed nami celowo cofnął w nasz pojazd i chciał w ten sposób wyłudzić od nas odszkodowanie.

Łatwa identyfikacja sprawcy stłuczki parkingowej

Część wideorejestratorów wyposażona jest w system, który po stłuczce, przy wyłączonym silniku automatycznie się uruchomi i nagrywa kilka minut ze zdarzenia. Pozwala on na identyfikację sprawcy, którego numer rejestracyjny zostanie zarejestrowany, nawet gdy zbiegnie z miejsca stłuczki.

Nagrywanie pięknych momentów

Wideorejestrator nie musi być wykorzystywany wyłącznie do nagrywania nieprzyjemnych zdarzeń drogowych. Dzięki niemu można również zachować piękne chwile w podróży, rejestrując zarówno zachód słońca nad malowniczą górską drogą, jak i niesamowitą architekturę odwiedzanego miasta.

Zapasowy sprzęt

Po naładowaniu, wideorejestrator nie musi być używany wyłącznie w pojeździe. Dzięki swojej wielofunkcyjności może zostać wykorzystany jako aparat, kamera oraz dyktafon. Dodatkowo można go wykorzystać w trakcie jazdy rowerem oraz na stoku narciarskim.

Gwiazda Internetu

Kamera samochodowa nie służy wyłącznie zabezpieczeniu interesu kierowcy, ale może być równeiż wykorzystana do tworzenia materiałów wideo z podróży. Dzięki wideorejestratorom udaje się często nagrać zjawiska, które trwają tak krótko, że nie ma możliwości włączenia do ich rejestracji kamery. Kompilacja filmów z ciekawych zdarzeń, nagranych przypadkiem może uzyskać dużą popularność w sieci. Dodatkowo filmy mogą zostać użyte do ukarania piratów drogowych, jeśli zostaną przekazane organom ścigania.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj