W świecie zgiełku mobilność jest ważna. Postępuj zgodnie z tym podręcznikiem, aby mieć pewność, że nigdy nie pogorszysz osiągów swojego pojazdu.

Skontrolować poziom oleju.

Olej jest siłą napędową Twojego samochodu, dlatego ważne jest, aby sprawdzać go wcześnie i często, aby zoptymalizować niezawodność i wydajność silnika. Sprawdzaj to co najmniej raz w miesiącu – lepiej co dwa tygodnie. Jeśli zauważysz wyciek, powinieneś sprawdzać go jeszcze częściej i pracować nad znalezieniem źródła problemu.

Jako ogólną wytyczną, staraj się sprawdzać go raz na 3.000 do 3.500 kilometrów.

Sprawdzić ciśnienie powietrza w oponach

Użyj niezawodnego, dokładnego manometru, aby sprawdzić ciśnienie powietrza w każdej oponie. Sprawdzaj ciśnienie w zimnych oponach, ponieważ ciśnienie powietrza wzrasta podczas jazdy samochodem. Należy porównać zmierzone poziomy z zalecanymi w instrukcji obsługi, a nie maksymalne ciśnienie wytłoczone na boku opony. Sprawdzić opony pod kątem nierównomiernego zużycia, ponieważ może to wskazywać na niewłaściwe ciśnienie. Szukać nacięć, wybrzuszeń i osadzonych resztek w bieżniku opony. Jeśli zauważysz coś dziwnego, zabierz swój pojazd do mechanika – będziesz potrzebował profesjonalisty, który zapewni Ci stałą naprawę.

Sprawdzić poziom płynu

Sprawdzać płyny raz w tygodniu, aby utrzymać optymalną wydajność. Zacznij od oleju przekładni, pamiętając, że w wielu starszych modelach automatyczna skrzynia biegów nie jest uszczelniona. Należy sprawdzić wskaźnik poziomu oleju przekładniowego podczas pracy silnika, wskaźnik poziomu oleju hamulcowego oraz wskaźnik poziomu oleju w pompie wspomagającej. Ponadto należy sprawdzić płyn chłodzący i płyn do spryskiwaczy, aby zapewnić płynną pracę.

Uzupełnianie klimatyzacji

Nasz kraj słynie z nieprzewidywalnych warunków pogodowych, więc klimatyzację należy utrzymywać przez cały rok, aby przygotować się na nieoczekiwane fale upałów. Najpierw należy sprawdzić poziom czynnika chłodniczego. Jeśli układ utracił wystarczającą ilość czynnika chłodniczego i przestał pracować mogło dojść do wycieku. W takim przypadku zabierz swój samochód do warsztatu, ponieważ przeszkolone oko będzie w stanie szybko wykryć i naprawić wyciek. Wybierz doładowanie klimatyzacyjne, które zapewni Ci chłód w gorące letnie dni.

Naprawa okien

Upewnij się, że wszystkie okna, lustra i światła są w dobrym stanie. Należy je regularnie czyścić, aby zmaksymalizować widoczność i sprawdzać, czy nie ma pęknięć. Jeśli zauważysz jakiekolwiek uszkodzenia, zleć ich naprawę bezpośrednio zanim ich stan się pogorszy.

Wymienić hamulce, pasy i akumulator.

Konserwacja samochodu 3Hamulce są zaprojektowane w taki sposób, aby można je było regularnie wymieniać w celu utrzymania ich sprawności i skuteczności. Co miesiąc należy zlecać mechanikowi dokładną kontrolę hamulców. W razie zauważenia jakichkolwiek problemów lub usłyszenia nietypowego dźwięku podczas hamowania należy niezwłocznie zlecić konserwację hamulców.
Należy okresowo sprawdzać pasy pod kątem naprężenia i oznak zużycia. Słuchaj, dźwięk piszczący może oznaczać luźne pasy. Jeśli to usłyszysz, jedź na plac serwisowy.
Jeśli chodzi o akumulator, należy często sprawdzać ładowanie i szukać korozji. Jeśli potrzebny jest nowy akumulator, należy sprawdzić również alternator i rozdzielacz.

Zachować ostrożność na drodze.

Mimo, że rutynowa konserwacja jest konieczna, aby samochód działał jak nowy, zachowanie za kierownicą jest równie ważne. Aby utrzymać samochód w dobrym stanie, przećwicz ochronną jazdę. Bądź czujny w drodze, nie tylko w zakresie własnych umiejętności jazdy, ale także innych. Pamiętaj o każdym krawężniku, poślizgu i przeszkodach, a Twój samochód pozostanie w doskonałej formie przez wiele lat.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj